Kvalifikovali sme sa na Majstrovstvá sveta v orientačnom behu stredných škôl
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Kvalifikovali sme sa na Majstrovstvá sveta v orientačnom behu stredných škôl

Kvalifikovali sme sa na Majstrovstvá sveta v orientačnom behu stredných škôl


       Okolie mesta Zvolen sa v dňoch 19.-21. októbra stalo dejiskom zápolenia orientačných bežcov stredných škôl. S veľkým očakávaním sme sledovali výsledky našich žiakov, ktorí naozaj nesklamali. V prvý deň Martin Klabouch z II.E triedy v 3.a 4. kole ligy orientačných bežcov SŠ vybojoval pekné 2. miesto v kategórii jednotlivcov stredných škôl Slovenska.
       Najťažšia skúška družstvo našej školy v zložení Martin Klabouch , Stanislav Kováč z II.D a Martin Pleva z I.B triedy čakala však v nasledujúcich dňoch. 20.-21. 10. 20012. Dvadsaťjeden družstiev stredných škôl z celého Slovenska súperilo medzi sebou o kvalifikačný postup na Majstrovstvá sveta v orientačnom behu stredných škôl 2013. V silnej konkurencii si postup nakoniec k nášmu veľkému potešeniu vybojovalo družstvo našej školy " Gymnázium Hlinská". Blahoželáme!!!!!!!!
       Dejiskom Majstrovstiev sveta bude Portugalsko v apríli 2013 , kde budú mať zastúpenie teda i naši žiaci, družstvo ktorých bude reprezentovať nielen našu školu, ale aj Slovensko.
       Držíme chlapcom palce v ďalšom športovom zápolení a ďakujeme za reprezentáciu.

Za PK TSV Mgr.Oľga Fašková

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk