Exkurzia do Viedne
   Hlavná stránka » Predmety » Nemecký jazyk » Exkurzia do Viedne

Exkurzia do Viedne


       Dňa 26.4.2012 sme sa my, žiaci z " áčky " a podaktorí z iných tried, vybrali na exkurziu do Viedne. V atmosfére, plnej očakávania, čo všetko zažijeme, smerovali naše prvé kroky do krásneho Schönbrunnu, kde sme mali možnosť vidieť 40 komnát, v ktorých v minulosti žila slávna dynastia Habsburgovcov. Prehliadkou miestností schönbrunnského zámku sme sa dozvedeli niečo viac aj o krásnej a nezabudnuteľnej princeznej Sissi. Mnohí sme si prišli na svoje aj počas návštevy okolitých záhrad s nádhernými fontánami, či počas obhliadky labyrintu a vyhliadkovej veže.
       Obohatení o nové poznatky sme sa pobrali do historického centra Viedne. Tam sme si pozreli množstvo pamiatok, z ktorých nás azda najviac zaujal Stefans Dom a Maria-Theresien Platz so sochou Márie Terézie.
       Na záver nás čakal obľúbený rozchod, počas ktorého sme si to moc, moc užili. Veľa atrakcií, obchodov, slnka… To bolo to naše!
       Unavení, vracajúci sa späť do našej rodnej Žiliny, sme mohli skonštatovať len jedno: " Wien ist eine schöne Stadt! " ( Viedeň je pekné mesto!)

Anna Káčerová, I.A


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk