Majstrovstvá obvodu v basketbale chlapcov SŠ
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá obvodu v basketbale chlapcov SŠ

Majstrovstvá obvodu v basketbale chlapcov SŠ

       Dňa 13.02. 2012 sa konali Majstrovstvá obvodu v basketbale chlapcov SŠ, ktorých vyhlasovateľom bolo Ministerstvo školstva SR Bratislava a usporiadateľom Krajský školský úrad Žilina.
       Basketbalového turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev: Gymnázium Hlinská, Súkromné gymnázium Oravská, Gymnázium Veľká Okružná, Stredná odborná škola poľnohospodárska, Stredná odborná škola stavebná, Stredná škola Hlinská 31 a Stredná škola Rosinská.
       Zápasy sa odohrali na Spojenej škole Rosinská a Dopravná akadémia. Hralo sa v dvoch skupinách a víťaz skupiny postupoval do finále.
       Naši chlapci v zložení: Jakub Merešš 1.E, Michal Helt 2.D, Richard Gróf, Tomáš Majzel, Pavol Malík, Milan Puchoň z 3.B, Šimon Gašpierik, Richard Valenta a Michal Obložinský zo 4.F podávali vynikajúce výkony počas všetkých zápasov a ukázali krásne herné kombinácie.
       Prvý zápas odohrali so Strednou odbornou školou poľnohospodárskou, kde zvíťazili 20:15, druhý zápas sme odohrali s celkovým víťazom turnaja s Gymnáziom Veľká Okružná, kde sme prehrali 41: 28 a tretí zápas sme opäť vyhrali v pomere 12:5 nad Súkromným gymnáziom Oravská. V hodnotení skupiny sme skončili na peknom 2. mieste, to nám však nestačilo, aby sme mohli bojovať o medailové umiestnenia.
       Gratulujeme naším chlapcom za predvedené basketbalové umenie, veríme a že sa budú vo svojich výkonoch zlepšovať a napredovať.

PaedDr. Žaneta Kubáňová


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk