Novoročný koncert Gymnázia Hlinská
   Hlavná stránka » Akcie » Kultúra » Novoročný koncert Gymnázia Hlinská

NOVOROČNÝ KONCERT GYMNÁZIA HLINSKÁ

Hudba nás spája, zušľachťuje a robí náš svet krajším


       Už jedenásty raz Gymnázium Hlinská v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom v Žiline zorganizovalo 12. januára 2012 v priestoroch Domu umenia Fatra výnimočne úspešnú akciu Novoročný koncert. Pozvanie prijali aj významní hostia, napríklad predseda ŽSK Juraj Blanár, primátor Žiliny Igor Choma a prednosta KŠÚ Ľubomír Krajčí.

       Novoročný koncert bol v znamení hudby klasikov Mozarta, Haydna a Schuberta pod vedením svetoznámeho dirigenta Jacka Martina Händlera. Publikum zaujalo vystúpenie klavírneho virtuóza Ladislava Fančoviča i mladého mimoriadne talentovaného huslistu z Lotyšska Eugena Chepovetského. Tóny povznášajúcej hudby, presvedčivá interpretácia umelcov umocnili v prítomných pozitívne pocity spojené so vstupom do nového roka.

       Akcia vytvára neformálny priestor na stretnutie pozvaných hostí s učiteľmi, žiakmi, rodičmi, ale radi sa jej zúčastňujú aj bývalí učitelia, absolventi a priatelia školskej komunity. Hudba nás spája, zušľachťuje a robí náš svet krajším. V tejto atmosfére sa niesol aj Novoročný koncert školy.

       Soňa Šošková


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk