Exkurzia do Viedne
   Hlavná stránka » Predmety » Nemecký jazyk » Exkurzia do Viedne

Exkurzia do Viedne


       A bolo to tu! 7. december 2011! Deň, kedy sme sa my študenti konečne mohli zúčastniť vytúženého výletu do Viedne. Keďže sa tejto exkurzie zúčastňujú žiaci II. ročníka, o to viac sme sa teraz tešili. No a prečo? Viedeň je prenádherné mesto s množstvom kultúrnych a národných pamiatok, turistických atrakcií a tiež s množstvom milých ľudí. Niektorí z nás sme už Viedeň videli niekoľkokrát, vždy sa tam však veľmi radi vrátime, či už kvôli pamiatkam v centre mesta, obchodíkom alebo vianočným trhom
       Tejto exkurzie sa zúčastnili žiaci troch tried, z ktorých najväčší počet bol z triedy s rozšíreným vyučovaním nemeckého jazyka II.A a žiaci tried II.B a II.D pod dozorom vyučujúcich nemeckého jazyka: Mgr. A.Fučíkovej a Mgr. A.Blunárovej .
       Okrem toho, že sme sa mohli zabaviť, čo sa prejavovalo najmä cestou v autobuse, oddýchnuť si pri našich rozchodoch, ktoré sme si rovnako užili, mohli sme po celý čas využívať naše jazykové znalosti z nemčiny a načerpať nové vedomosti o Viedni, ktoré nám nielen počas cesty autobusom, ale aj priamo vo Viedni sprostredkovala veľmi zaujímavým výkladom naša milá pani sprievodkyňa. Po prehliadke pamiatok a rozchode plnom zábavy a testovania našej nemčiny sme sa spoločne presunuli na vianočné trhy, kde si asi každý našiel svoje. Už len tá atmosféra, výzdoba a vôňa vianočného punču a rôznych dobrôt vo vzduchu pritiahne ľudí. Takmer nikto neodchádzal s prázdnymi rukami a určite nikto neodchádzal smutný.
       Po absolvovaní prechádzky cez vianočne osvetlenú Viedeň sme už smerovali k autobusu, kde celú cestu nebolo počuť nič iné, ako každého osobné zážitky a pocity z tejto skvelej exkurzie. Niektorí Viedeň navštívili po prvý raz a ja si tiež veľmi dobre pamätám svoje úžasné pocity , keď som ju videl prvý krát. Ale myslím, že ani rokmi sa moje pocity nemenia a Viedeň ma vždy dokáže nadchnúť.
       Takže určite som v mene všetkých zúčastnených za túto exkurziu vďačný a už teraz sa teším na ďalšiu návštevu tohto mesta budúci rok (teda, ak ma zoberú). Ešte raz vďaka za nové zážitky a úžasný deň, strávený v skvelej spoločnosti a samozrejme v úžasnom meste.

Marek Brxa, II.A


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk