"May the dreams of your past be the reality of your future"
   Hlavná stránka » Predmety » Anglický jazyk » "May the dreams of your past be the reality of your future"

"May the dreams of your past be the reality of your future"

Ahojte!

       Voláme sa YOUNG FUTURE a sme skupina mladých odhodlaných ľudí zo 4.D triedy, ktorí sa neboja ukázať, čo v nich je. Pod drobnohľadom pána učiteľa (s)Mila, ktorý nás naučil, že rozmýšľať sa nemusí len po slovensky, sme pre Vás pripravili krátky film o niečom, čo v každom z Vás určite zarezonuje.

       Sme už predsa štvrtáci, odchádzame a ideme cestou do reálneho života, plného nástrah, kde sa môžeme spoľahnúť výlučne len na seba. A tak, sa v nás prebúdza nutkanie, odkázať Vám určité posolstvo. Vám, mladším generáciám, ktoré toto všetko ešte len čaká. A starším chceme prezentovať seba, Young Future

       Projekt, ktorý nám pán učiteľ navrhol, sa všetkým z nás javil ako najlepšia cesta k sprostredkúvaniu nášho "štvrtáckeho" slova. Každý jeden člen našej skupiny má iné záľuby, iný názor na život, na svet, na to, čo sa deje okolo nás. Avšak aj rozmanitosť názorov nás nikdy neodlúčila. Práve naopak, spája nás. Tak ako nás spájajú aj hodiny anglického jazyka, ktoré nám tiež otvárajú cestu do budúcnosti. Pripravili sme si preto pre Vás krátky film, ktorý jednotlivo zobrazuje naše pohľady, vízie do budúcnosti, názory, možno aj obavy, no predovšetkým odokrýva značnú časť nášho "ja". A k tomu všetkému nám dopomohla angličtina. Je ľahšie povedať niečo o sebe v slovenčine - v reči, ktorá nám je materinská. Ale vyjadriť sa v inom jazyku je už výzva. Nechajte sa preto nami inšpirovať. Zoberte si k sebe misu pukancov, prelaďte na angličtinu a zahĺbte svoje zmysly do videa, ktoré sme si pre Vás pripravili. Nebude to žiadna nuda, to Vám môžem zaručiť. Just check this out!

       Bronislava Štefundová, 4.D

Náš film si môžete pozrieť na: http://vimeo.com/32601581


Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk