Interaktívna prednáška o AIDS
   Hlavná stránka » Predmety » Biológia » Akcie a súťaže » Interaktívna prednáška o AIDS

Interaktívna prednáška o AIDS

       Dňa 15.11.2011 sa 2.E trieda zúčastnila s p. profesorkou Čornou a profesorkou Surovčíkovou dvoch interaktívnych hodín s problematikou vírusu HIV teda ochorenia AIDS, ktoré nám v budove RÚVZ sprostredkovala p. MUDr. Košecká s kolektívom.

Hravá interaktívna forma vtiahla zúčastnených do aktívneho zapájania sa. Boli sme rozdelení do piatich päťčlenných skupín a postupne sme obchádzali rôzne stanovištia. Ťahali sme si otázky, na ktoré sme neskôr diskutovali.

Vymýšľali sme fiktívny príbeh o chlapcovi Rastíkovi, ktorý trpel touto chorobou a následne sme mu mali poradiť v rôznych životných situáciách. Učili sme sa správnemu postoju a správaniu k nakazenému, ako predchádzať nežiadúcemu tehotenstvu, akým spôsobom sa prenáša AIDS, aký dopad má nechránený pohlavný styk a intravenózne branie drog. Dôležité je si uvedomiť, že napr. obyčajným podaním ruky, bozkom na pery, či kýchnutím sa táto choroba neprenáša. Zistili sme, kde a kedy si môžeme nechať spraviť testy, ak máme podozrenie z ochorenia. Akcia bola veľmi zaujímavá a všetci sme sa nielen veľa naučili, ale popritom aj pobavili.

Tejto interaktívnej prednášky o AIDS sa zúčastnili aj študenti ostatných druhých ročníkov (29.11.2011 a 1.12..2011- Deň AIDS), ktorí boli taktiež s novou formou prezentácie nadšení.

Týmto by sme sa chceli lektorom veľmi pekne poďakovať za netradičné sprístupnenie tejto problematiky.

Spracovali študentky 2.E Veronika Barošová a Barbora Habrúnová


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk