Nezabudnuteľná Budapešť
   Hlavná stránka » Predmety » Nemecký jazyk » Nezabudnuteľná Budapešť

Nezabudnuteľná Budapešť

       V medzinárodnom kole súťaže Lesefüchse (Lišiaci, ktorí radi čítajú), ktoré sa uskutočnilo 11.11.2011 v Budapešti, reprezentovali Slovenskú republiku dvaja víťazi národného kola, ktoré sa konalo 21.10.2011 v Bratislave. Vďaka žiačke IV.A triedy, Beáte Tománkovej, sme tak dostali možnosť zviditeľniť našu školu i v zahraničí.
       V medzinárodnom finále plnom napätia a dynamiky bojovali o víťazstvo dvaja účastníci zo Slovenska, rovnaký počet účastníkov z Maďarska a jedna finalistka z Gruzínska. Výkony súťažiacich hodnotili členovia odbornej poroty, pre ktorých je nemčina rodným jazykom a ktorí zastávajú významné funkcie v oblasti vzdelávania sa v nemeckom jazyku.       Samotná súťaž sa uskutočnila na Nemeckej škole Budapešť a následne sa súťažiaci presunuli do čarokrásnej oblasti Gárdony pri Valenckom jazere, kde sa organizátori postarali o nezabudnuteľný večer uprostred krásnej prírody takej nádhernej krajiny, akou Maďarsko bez pochýb je.
       Víťazom súťaže sa stal Ákos Marco Modolo z Gymnázia Sándora Petöfiho v Mezöberény, ale veľkú pochvalu a uznanie si zaslúžia všetci finalisti rovnako. Preukázali totiž úžasné vedomosti, ktoré horlivo prezentovali v búrlivej diskusii, presvedčili o svojej schopnosti argumentovať a jasne formulovať svoje myšlienky a názory v cudzom jazyku.
       Skúsenosti, ktoré vďaka účasti na tejto súťaži získali a zážitky, ktoré si zo samotného podujatia a návštevy Budapešti odniesli, sú nesmierne prínosné, motivujúce a posúvajúce žiakov opäť o krôčik vpred tým pozitívnym smerom, vedúcim k rastu a formovaniu ich osobnosti.

       16.11.2011
       Mgr. Zuzana Zajacová


Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk