Dejepisná exkurzia k susedom
   Hlavná stránka » Predmety » Dejepis » Dejepisná exkurzia k susedom

Dejepisná exkurzia k susedom


Myslíte, že človek musí za tými najzaujímavejšími miestami cestovať až na druhý kontinent? Študenti druhého ročníka by vás vedeli presvedčiť o inom.

Posledné dva dni pred pokojom veľkonočných sviatkov sa vybralo šesť druháckych tried na návštevu do susednej Českej republiky. Spoločným cieľom bolo mesto Kroměříž, známe aj ako "moravské Atény".

Plní entuziazmu sme vystúpili neďaleko Arcibiskupského zámku v Kroměříži, kde nás ochotná pani sprievodkyňa previedla po tých najimpozantnejších miestnostiach a sem-tam nezabudla pripojiť nejakú zaujímavosť.

Prvý nás však úplne očaril výhľad zo zámockej veže, ktorý nás obdaril horizontom nádherného mesta a čarokrásnej Podzámeckej zahrady, ktorú sme mali možnosť ihneď navštíviť.

Aby však zelene nebolo málo, naše kroky smerovali do Květnej zahrady, kde sme mohli obdivovať výsledok práce usilovných rúk záhradníkov. Ornamenty z okrasných krovín, úžasná kolonáda a starobylé fontány - to všetko dodávalo miestu nádych čarovna.

Po celom dni prežitom v Kroměříži niektorí vysmiati, iní unavení, ale všetci s dobrým pocitom nastupovali do autobusu, ktorý nás mal zaviesť priamo do voľných dní Veľkej noci. Táto exkurzia, toto miesto, nám jednoducho vyčarili príjemné predsviatočné pocity.

Martina Kucháriková
2.C
Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk