Na Základnej škole Nábrežná sa hovorilo o Gymnáziu na Hlinskej
   Hlavná stránka » Predmety » Nemecký jazyk » Na Základnej škole Nábrežná sa hovorilo o Gymnáziu na Hlinskej

Na Základnej škole Nábrežná sa hovorilo o Gymnáziu na Hlinskej

       Dňa 21.02.2011 sa uskutočnila plánovaná návšteva našich vyučujúcich nemeckého jazyka, Mgr. Zuzany Zajacovej a pani lektorky Cornelie Kutscher, na Základnej škole Nábrežná v Kysuckom Novom Meste. Hlavným cieľom návštevy bolo zrealizovať prezentačné hodiny výučby nemeckého jazyka predovšetkým pre žiakov 8. a 9. ročníka formou didaktických hier a zážitkových aktivít, ktoré žiakov oslovia, motivujú a vzbudia záujem o získanie informácií k možnostiam štúdia na gymnáziu v triede s rozšíreným vyučovaním nemčiny.
       Veľmi nás potešil úprimný záujem zo strany pani učiteliek, vedenia školy a samotných žiakov, ktorí nám svojou aktivitou na vyučovaní jednoznačne naznačili pozitívny vzťah k nemeckému jazyku a svoje odhodlanie zdokonaľovať sa v nemčine i na strednej škole. Pre takýchto záujemcov je ponuka Gymnázia na Hlinskej rozhodne atraktívna. Veď dôvodov, prečo sa učiť nemčinu, je hneď niekoľko - a vedeli to i samotní žiaci. Príjemne nás prekvapili svojimi poznatkami, že Nemecko je dôležitým obchodným partnerom SR a pohotovo vymenovali i názvy nemeckých firiem na Slovensku. Nezabudli ani na výhodu spoločných hraníc s Rakúskom a na termín máj 2011, kedy otvárajú Nemecko a Rakúsko Slovákom brány pracovného trhu. A práve možnosť získať na našej škole Nemecký jazykový diplom by mohla byť pre nich tá správna voľba z hľadiska ďalšieho životného rozvoja.
       V každom prípade bola návšteva na tejto základnej škole i milou skúsenosťou pre našu pani lektorku, pre ktorú si žiaci pripravili krátku prezentáciu o Kysuckom Novom Meste. Pani lektorka pochválila samotných žiakov i pred vedením školy a všetci zainteresovaní do tejto veľmi efektívnej a dobre zorganizovanej akcie získali prehľadný informačný a propagačný materiál o našom gymnáziu so želaním, aby sme čo najväčší počet priaznivcov nemeckého jazyka mohli privítať osobne i budúci školský rok na pôde našej školy už ako žiakov Gymnázia na Hlinskej v Žiline.

       V Žiline, 26.02.2011
       Mgr. Zuzana Zajacová

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk