GYMNÁZIUM HLINSKÁ V ZNAMENÍ EURODŇA
   Hlavná stránka » Akcie » Euro deň » GYMNÁZIUM HLINSKÁ V ZNAMENÍ EURODŇA

GYMNÁZIUM HLINSKÁ V ZNAMENÍ EURODŇA

       "Koniec sveta nastane, až keď ľudia prestanú spievať."
       To, že tento Einsteinov výrok, našťastie, ešte neplatí, dokázal aj 9. ročník Európskeho dňa rodičov a škôl - EURODEŇ 2010, ktorý sa konal 26. októbra v priestoroch Gymnázia na Hlinskej ulici v Žiline.
       Tento ročník sa niesol v znamení hudby, a tak sa priestory našej školy naplnili pestrou paletou tónov, spevu, tanca a, samozrejme, dobrej nálady. Počas celého dňa prebiehali v jednotlivých triedach prezentácie na tému "V rytme Európy". Žiaci nás postupne oboznámili s históriou hudby, hudobných skupín a štýlov jednotlivých európskych krajín. Učitelia, žiaci, rodičia - všetci návštevníci mali možnosť dozvedieť sa nové a pozoruhodné informácie o európskych hudobníkoch, pridať sa k tónom francúzskeho šansónu, talianskej opery, zniesť tvrdšie decibely metalu a rocku, či zaspievať si chytľavé skladby skupiny ABBA, BEATLES a mnohých ďalších. A nielen to. Žiaci svoje prezentácie doplnili skvelými výkonmi v speve, tanci či hre na rôznych hudobných nástrojoch. EURODEŇ tak nebol iba prehliadkou európskej hudby, bol aj ukážkou talentov, ktoré na našej škole máme.
       Hlavný program už tradične dopĺňali nemenej zaujímavé sprievodné akcie, ako cvičenie Eurozumby, Hudobný Eurokvíz či Priateľský futbalový zápas medzi rodičmi a žiakmi.
       Témy EURODŇA sa z roka na rok menia, to, čo ale zostáva, je cieľ a hlavná myšlienka tohto podujatia. Nimi je spolupráca študentov, rodičov a školy, a tá sa naplnila aj tento rok. Rodičia a priatelia školy nielen pomohli pri tvorbe tohto podujatia, tiež prišli povzbudiť svoje deti v prezentáciách a zároveň mohli na vlastné oči vidieť, čo dokáže mladá generácia, keď spojí kreativitu a fantáziu pri tvorbe dobrej veci. Touto cestou sa preto chceme poďakovať žiakom, učiteľom, rodičom, všetkým návštevníkom, ako aj Žiackej školskej rade a Rodičovskému združeniu - za ich vzácnu prítomnosť, návštevu a neoceniteľnú pomoc pri organizácii EURODŇA 2010.
       Ďakujeme a už teraz sa tešíme na 10. ročník EURODŇA 2011.

       Katarína Červencová


Vyhodnotenie EURODŇA 2010
Správne odpovede Hudobný Euro Kvíz


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk